Skautská výstava v muzeu

Přijďte si v klidu prohlédnout celou skautskou výstavu! Jsou pro Vás připraveny panely s historií střediska, střediskové i oddílové artefakty, vlajky a prapory, kroniky, videozáznamy i mnoho fotek! Na své si přijdou i děti. Pro ně je připraven podsadový stan, model tábořiště i skautská klubovna plná zajímavých aktivit!

Otevírací doba Muzeum regionu Boskovicka
Po zavřeno
Út – Pá 10.00 – 17.00
So, Ne, sv. 13.00 – 17.00

Připrav se na století! Najdi schránku a získej odznak jako první.

Chceš být v předstihu před ostatními? Přijmi pozvání na skautskou zahradu Radúzovo.

„Na nohy vezmi dobrou obuv, obleč se přiměřeně venkovnímu počasí a do batohu přibal několik buřtů, lahev s pitím (možná mačetu) a dobrou náladu…“

Souřadnice schránky: N 49° 28.757′ E 16° 38.59 (ale přečti si text až do konce!)
| spodní parkoviště: N 49° 28.806′ E 16° 38.544′ (pokud půjdeš odtud, počítej s větší náročností) | vrchní parkoviště: N 49° 29.053′ E 16° 38.965 | parkoviště na ul. Potoční: N 49° 29.151′ E 16° 38.937′

Číst dál

Slavnostní zahájení oslav

Slavnostní zahájení oslav začne mší svatou v kostele sv. Jakuba staršího, která bude sloužena “za století skautingu” a při níž bude žehnán nový střediskový prapor. Poté proběhne slavnostní průvod krojovaných skautů přes náměstí. Zakončen bude u radnice slavnostním nástupem. Při této příležitosti bude zároveň pokřtěna kniha týkající se historie skautského střediska Boskovice. Následovat bude otevření výstavy BYLI • JSME a BUDEM umístěné v muzeu regionu Boskovicka. Návštěvníci budou mít příležitost si tuhle výstavu prohlédnout, zúčastnit se doprovodného programu za muzeem. Pro děti budou na farní zahradě připraveny úkoly se skautskou tematikou. Mimo jiné se tento den zahájí i měsíční skautská hra pro veřejnost. Den bude zakončen na farní zahradě slavnostním ohněm.