Skautské středisko Boskovice má dlouhou tradici
sahající až do roku 1919. V současnosti sdružuje cca 550 členů v devíti oddílech. Z toho šest oddílů sídlí v Boskovicích (smíšený 1. oddíl Oičego, chlapecký 6. oddíl Nibowaka, 8. oddíl oldskautů, dívčí 9. oddíl Minetaka, smíšený 10. oddíl R&R a 11. oddíl rodinného skautingu), jeden oddíl v Šebetově (smíšený 2. oddíl Akéla), jeden v Knínicích (smíšený 13. oddíl Fénix) a jeden v Lysicích (smíšený 12. oddíl Corleonis).

Vývoj počtu členů střediska podle věkových kategorií

Středisko má dlouhodobě rostoucí členskou základnu. Jeho členové se aktivně zapojují do skautského i občanského života. Mezi tradiční akce které středisko pořádá můžeme zmínit akci pro skauty i veřejnost „Junácká stezka“, celostátní skautskou sbírku Postavme školu v africe, vánoční divadelní představení, a jiné. Aktivně se také zúčastňujeme vzpomínkových akcí při příležitosti významných státních svátků. Ze skautských akcí se pak pravidelně podílíme na pořádání akcí typu Svojsíkův závod a Závod vlčat a světlušek na různých úrovních (okresní, krajské). Pomyslným vyvrcholení každoroční činnosti je několik běhů letních táborů.