15. 2. 2019

Corleonis

Činnost jsme zahájili v září 2018 .Vedoucích je pět, tři holky a dva kluci. Oddíl se skládá ze dvou družin. Do skautu v Lysicích chodí 10 kluků a 7 holek. Věkové rozmezí je 8 až 13 let. Chlapecká družina si zvolila název Kamzíci. Dívčí družina si vybrala název Sovičky. Kamzíci se pravidelně schází každý pátek od 17 do 19 hodin v mateřském centru na faře v Lysicích. Sovičky mívají své družinové schůzky vždy v úterý od 17 do 19 hodin v klubovně v přízemí fary. První setkání bylo s dětmi a rodiči na faře v Lysicích 16. září 2018.

První víkendová výprava byla do Kunčiny vsi, kde jsme strávili celý víkend v polovině října. Byla to celooddílová výprava a zúčastnili se všichni členové oddílu, užili jsme si společnou zábavu a hry v místním kulturním domě a na přilehlém hřišti. Druhá víkendová oddílová výprava byla do skautského srubu v Drnovicích. Užili jsme si tam předvánoční čas, hráli jsme si ve sněhu. Taky jsme ozdobili stromeček, rozdali dárky a zpívali koledy. Atmosféra srubu nás všecky okouzlila a už se těšíme na příští návštěvu.

Skauti se také zúčastnili akce Živý Betlém v Lysicích. Přivezli jsme a pak také rozdávali Betlémské světlo na zámeckém nádvoří, i poté u betléma na farním dvoře. V současnosti se chystáme na zimní oddílovou výpravu začátkem února. Z dalších velkých akcí nás čeká v dubnu společná středisková výprava na mohylu Ivančena v Beskydech. Hlavni akce skautského roku pak bude srpnový tábor v teepee stanech na tábořišti u Vysočan. V současnosti nemá oddíl kapacitu se rozrůstat o další družiny. Musíme počkat, až nám děti dorostou do věku rádců.

Chceme poděkovat Otci Michalu Cvingráfovi za to, že můžeme využívat prostory fary a také děkujeme MC Jablíčko za využití jejich prostor.
Do budoucna se ohlížíme po nových prostorech, kde by byla oficiální skautská klubovna s nástěnkami a vším vybavením.