Mladí Evropané za svět bez násilí

plakat_A4_webSrdečně Tě zvu na 4. mezinárodní konferenci v Krakově a Osvětimi, které se bude konat ve dnech 17.–21. září 2014. Předešlých setkání v roce 2008, 2010 a 2012 se zúčastnily stovky mladých lidí z celé střední a východní Evropy. Přidejte se letos i Vy a řekněte své jasné „NE” násilí.

Konferenci „Mladí Evropané za svět bez násilí”, pořádá Komunita Sant´Egidio ve spolupráci s univerzitami a vzdělávacími institucemi v České republice, Gruzii, Německu, Itálii, Litvě, Polsku, Rumunsku, Rusku, Slovensku a Maďarsku.

Stovky mladých lidí z různých zemí, které spojuje přání říci své jasné „NE” násilí, se sejdou v Polsku, v Krakově a Osvětimi, na místech, kde si připomínáme utrpení milionu Židů, Romů a vězňů z celé Evropy a bývalého Sovětského svazu během druhé světové války.

I mnoho let poté, co v koncentračním tábore Osvětim-Březinka začalo vyhlazování vězňů, naléhavě cítíme, že je třeba znovu potvrdit hodnoty míru a soužití mezi různými národy ve všech zemích, odkud pocházíme. Věříme, že tato připomínka je velmi důležitá i pro nejmladší generace, které naštěstí nepoznaly hrůzy války a holocaustu.

Sejdeme se v Osvětimi, abychom si připomněli historické tragédie našich zemí, zapříčiněné xenofobií, rasismem a antisemitismem a také abychom začali mít sen o vytváření lidštější budoucnosti.

Nechceme zapomenout! Pojeď s námi i ty a přispěj tak k uskutečnění světa bez násilí, rasismu a antisemitismu!
Pokud je ti mezi 16 a 30 lety a chceš se zúčastnit konference, nebo máš zájem o další informace, můžeš nás kontaktovat zde:

mail: osvetim@santegidio.cz
web: www.santegidio.cz

Tento záznam byl publikován v Akce . Uložit odkaz do záložek.