Polévka pro chudé i bohaté: Peníze už pomáhají ❤️

Na Štědrý den, v neděli 24. 12. 2023, se na Masarykově náměstí v Boskovicích konala od 11:00 do 12:00 hodin tradiční akce s názvem Polévka pro chudé i bohaté.

Za zvuku vánočních koled se rozdávala bramboračka a příchozí si mohli domů odnést také Betlémské světlo, které přivezli skauti a které představuje symbol lásky, naděje a přátelství. Právě tyto hodnoty se staly i motivem vánočního setkání, jehož cílem bylo mimo
jiné získat finanční obnos pro dobročinné účely.

Celková částka z příspěvků za polévku od jednotlivců i skupin se každý rok zvyšuje a letos jsme díky tomu mohli lidem z Boskovic a okolí, kteří bojují s nepřízní osudu, rozdat až 120 000 Kč.

Ze sbírky získala 30 000 Kč dívka ve věku 10 let s atypickým autismem a syndromem Dravetové, který se řadí mezi závažné epileptické syndromy. V důsledku častých záchvatů
u ní dochází k výrazné psychomotorické nestabilitě a dalším souvisejícím zdravotním komplikacím, proto je nezbytná celodenní péče maminky. Z darovaných peněz bude dívce
zakoupena specializovaná tříkolka Loped jako kompenzační pomůcka k zajištění jejího bezpečného pohybu.

Dalších 20 000 Kč bylo pro maminku s ročním chlapečkem, která zůstala sama bez vlastního přičinění (vinou třetí osoby) a dostala se do značně tíživé finanční i sociální situace. Rodina žije velmi skromně a darované finance jí pomohou doplnit nejnutnější vybavení pronajaté domácnosti jako například automatickou pračku.

Nejvyšší částka 70 000 Kč byla darována rodině onkologicky nemocné desetileté dívky, která potřebuje peníze na náklady v souvislosti s léčbou. Onemocněla vzácným Burkittovým
lymfomem, což je vysoce agresivní nádorové onemocnění lymfatického systému. Po dosavadním léčení je pravděpodobně poslední šancí imunoterapie, která je možná jen v rámci lékařské studie v Německu. Peníze ze sbírky budou využity na úhradu pobytu dívky s maminkou na léčení, léčbu a léčebné pomůcky, které pojišťovna hradit nemůže.

Tuto oblíbenou a každoročně hojně navštěvovanou akci pořádali SPgŠ Boskovice, VOŠ a SŠ Boskovice a Junák – český skaut středisko Boskovice a k realizaci přispělo i Město
Boskovice, firmy Bidfood, EISBERG, PK – velkoobchod s ovocem a zeleninou Kroměříž, GEBAUER GEMI SE Šumperk, LANIK Boskovice, Monielli Family Boskovice a Kalasová stravování Letovice, kterým patří poděkování.

Jako pořadatelé pak srdečně děkujeme všem, kteří přispěli a dali tím ostatním ten nejcennější dárek – naději, protože tyto peníze budou pomáhat tam, kde je jich právě pro podporu naděje nejvíce potřeba.